Prostowanie płyt winylowych

Prostowanie płyt winylowych jest w ogóle warte zachodu?

To zależy od tego, w jakim stanie jest dany winyl. Winyle przechowujemy w różnych miejscach – ich temperatura nie zawsze jest odpowiednia, co powoduje różne naprężenia sprawiające, że płyty przestają być proste. Sam docisk igły pozostawia po sobie ślady w rowkach – nawet jeśli dbamy o płytę, słuchanie jej z czasem nieco pogorszy jej stan.

Mocno zdeformowane, lekkie tłoczenia (ważące mniej niż 100g) nie są w stanie polepszyć swojej jakości dzięki temu zabiegowi. Jednak płyty zawierające małe krzywizny i nierówności, jak najbardziej nadają się do wyprasowania. Polepszy to nie tylko jakość samego wosku, ale też zachowa nasz gramofon oraz igłę w lepszym stanie.

Posługujemy się prasą ORB Disc Flattener DF-1i A.

CENNNIK

  • 1-3 PŁYTY : 40 ZŁ/SZT
  • POWYŻEJ 3 PŁYT : 30 ZŁ/SZT

ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

PROSIMY O STARANNE ZABEZPIECZENIE PŁYT PRZED WYSŁANIEM.

Prostowanie winyli w Klubie Starej Płyty

Prostowanie winyli niezwykle często okazuje się koniecznością, aby w pełni móc cieszyć się swoimi ulubionymi utworami. Usługa prostowania winyli najczęściej dotyczy płyt starych, często z drugiej ręki. Dzięki prostowaniu płyta ponownie może zostać użyta, a my bez najmniejszego problemu możemy cieszyć się muzyką, która wypełnia nasz dom!

Regeneracja płyt winylowych

Regeneracja płyt winylowych jest zabiegiem niezbędnym, o czym wie każdy miłośnik tego typu nośników. Zabieg, jakim jest regeneracja płyt winylowych pozwala na uzyskanie świetnego efektu, a także pozwala na utrzymanie gramofonu w dobrym stanie. Kultowe płyty, które są odpowiednio regenerowane mogą stać się ciekawym i drogocennym elementem kolekcji – a to cieszy chyba każdego!

JAK DZIAŁA PROSTOWARKA?

W przypadku płyt winylowych prasa odpowiednio podgrzewa płytę, a następnie schładza – co pozwala materiałowi polepszyć swój kształt w bardzo bezpieczny sposób. Grzałka prostowarki ma nałożoną folię półprzewodnikową na górną i dolna grzałkę – to pozwala równomiernie podgrzać materiał w połączeniu z równomiernym ciśnieniem. Proces prostowania jednej płyty trwa około 3-4 godziny. Przed włożeniem płyty do środka, starannie ją czyścimy za pomocą myjki Okki Nokki Rcm-One.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty prostowania winyli! Postaramy się wyprostować twoje płyty jak najlepiej.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami.