Prostowanie płyt winylowych

Prostowanie płyt winylowych jest w ogóle warte zachodu?

To zależy od tego, w jakim stanie jest dany winyl. Winyle przechowujemy w różnych miejscach – ich temperatura nie zawsze jest odpowiednia, co powoduje różne naprężenia sprawiające, że płyty przestają być proste. Sam docisk igły pozostawia po sobie ślady w rowkach – nawet jeśli dbamy o płytę, słuchanie jej z czasem nieco pogorszy jej stan.

Mocno zdeformowane, lekkie tłoczenia (ważące mniej niż 100g) nie są w stanie polepszyć swojej jakości dzięki temu zabiegowi. Jednak płyty zawierające małe krzywizny i nierówności, jak najbardziej nadają się do wyprasowania. Polepszy to nie tylko jakość samego wosku, ale też zachowa nasz gramofon oraz igłę w lepszym stanie.

Posługujemy się prasą ORB Disc Flattener DF-1i A.

CENNNIK

  • 1-3 PŁYTY : 40 ZŁ/SZT
  • POWYŻEJ 3 PŁYT : 30 ZŁ/SZT

ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

PROSIMY O STARANNE ZABEZPIECZENIE PŁYT PRZED WYSŁANIEM.

Prostowanie winyli w Klubie Starej Płyty

Prostowanie winyli niezwykle często okazuje się koniecznością, aby w pełni móc cieszyć się swoimi ulubionymi utworami. Usługa prostowania winyli najczęściej dotyczy płyt starych, często z drugiej ręki. Dzięki prostowaniu płyta ponownie może zostać użyta, a my bez najmniejszego problemu możemy cieszyć się muzyką, która wypełnia nasz dom!

Czyszczenie płyt winylowych

Czyszczenie płyt winylowych jest podstawą do ich przygotowania pod sprzedaż. Dzięki procesowi czyszczenia możemy doprowadzić płyty do idealnego niemalże stanu, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Samo czyszczenie pozwala nam dostrzec wszelkie, nawet najmniejsze rysy na płycie, które są poddawane renowacji. Pamiętajmy, że dobrze przygotowana płyta cieszy przez wiele lat i pozwala napawać się muzyką kiedy tylko tego potrzebujemy.

Regeneracja płyt winylowych

Regeneracja płyt winylowych jest zabiegiem niezbędnym, o czym wie każdy miłośnik tego typu nośników. Zabieg, jakim jest regeneracja płyt winylowych pozwala na uzyskanie świetnego efektu, a także pozwala na utrzymanie gramofonu w dobrym stanie. Kultowe płyty, które są odpowiednio regenerowane mogą stać się ciekawym i drogocennym elementem kolekcji – a to cieszy chyba każdego!

JAK DZIAŁA PROSTOWARKA?

W przypadku płyt winylowych prasa odpowiednio podgrzewa płytę, a następnie schładza – co pozwala materiałowi polepszyć swój kształt w bardzo bezpieczny sposób. Grzałka prostowarki ma nałożoną folię półprzewodnikową na górną i dolna grzałkę – to pozwala równomiernie podgrzać materiał w połączeniu z równomiernym ciśnieniem. Proces prostowania jednej płyty trwa około 3-4 godziny. Przed włożeniem płyty do środka, starannie ją czyścimy za pomocą myjki Okki Nokki Rcm-One.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty prostowania winyli! Postaramy się wyprostować twoje płyty jak najlepiej.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami.